Skip to content

UV LCD Teknolojisi ile Tanışın

UV LCD TEKNOLOJİSİ NEDİR?

Zortrax Inkspire UV LCD Teknolojisi, Reçineli 3 boyutlu yazıcılar genel olarak SLA veya DLP teknolojilerinde kullanılır. SLA teknolojisinde, kesinlik (hassasiyet) sabittir; ancak modelden alınan çalışma miktarı ile çalışma hızı arasında ters bir orantı vardır, bu durum normaldir çünkü Katmanın tamamı lazer ile çizilmesi gerekmektedir. DLP teknolojisinde, çalışma hızı sabittir, ancak kullanılan çalışma alanı arttıkça hassasiyet (tolerans kötü etkilenir) düşer. Çünkü dijital projektörler etrafında tasarlanmışlardır.
popüler DLP 3B yazıcılar, yansıtılan katmanın görüntüsünün mevcut çalışma alanlarının küçük bir kısmıyla sınırlı olması koşuluyla nispeten küçük bir piksel boyutunda çalışabilir.

Ancak, yansıtılan görüntü tüm çalışma alanını doldurmak için büyütüldüğü takdirde, pikseller 70 mikron veya daha büyük bir oranda büyür.
Zortrax UV LCD teknolojisinde, çalışma alanının ne kadar kullanıldığına bakılmaksızın sabit yüksek hız ve sabit yüksek XY çözünürlük sunar.

Zortrax Inkspire ’daki ultraviyole LCD teknolojisi, yüksek çözünürlüklü LCD ekranı ile fotopolimerleri katman katman katılaştıran (sertleştiren) arka ışıklara (arkadan aydınlatmalı – arka kısımda bulunan aydınlatma sistemine) dayanır. 50×50 mikron XY çözünürlüğü ve 25 mikron (Z düzlemi) minimal (küçük – kısa) katman kalınlığı sayesinde alanında öncülük eden SLA 3D Yazıcılara kıyasla 9 kat daha kesin (hatasız – hassas) sonuçlar verir. Katmanın (z düzlemi) tamamı, fotopolimerlerin bütün yüzeyine tek seferde yansıtılması (iz düşürülmesi) sebebiyle ek olarak 8 kat daha hızlıdır

zortrax-inkspire-uv-lcd-teknolojisi