PLG Haberler

Değerli Okuyucumuz

 

,

Bu sayımızda sizlerle mayıs ayı boyunca gerçekleştirdiğimiz etkinlikleri paylaştık. Ayrıca merceğimize takılan gelişmeleri de derledik.

Poligon’da Kahve Sohbetleri’nde konuğumuz uzman astrolog Hande Yurdumakan idi. Oldukça keyifli bir astroloji sohbeti gerçekleştirdik. Hem burçların iş hayatına etkilerini hem de astrolojinin günümüzde geldiği noktayı konuştuk. Hande Hanım bizi çok heyecanlandıran konuklarımızdan biri oldu. Geçtiğimiz ay Scantech’in satış müdürü Emerson Zong ile de oldukça keyifli ve bilgilendirici bir webinar gerçekleştirdik. Aşağıdaki linkten YouTube kanalımızdan webinara ulaşabilirsiniz. Ek olarak bu sayımızda 3D Tarama ile ilgili bilgilere de yer verdik.

Keyifli okumalar…

Kahve Sohbetlerinin devamını okumak için tıklayınız…

3D Scanner teknolojilerinin global ölçekte nabzı izlemek için tıklayınız.

SCANTECH 3D Tarayıcıların Sağladığı Avantajlar

 

El tipi lazer tarama özelliğine sahip olan Scantech 3D lazer tarayıcıların kullanım avantajlarına kısaca aşağıda değindik.

Temassız: SCANTECH 3D tarama teknolojisi, 3D nokta bulutu verilerini kısa sürede elde edebilen temassız bir  veri toplama sistemi kullanır. Temaslı ölçüm ile karşılaştırıldığında, temassız ölçüm; kompleks yapının tüm yüzeylerini tarayabilir ve tüm verileri hatta kör noktalardaki verileri bile elde edebilir.

 Tam Yüzeyi  3D Tarama: Tam yüzey tarama, tüm kompleks yapının yüzeylerinin nokta bulutu verilerini yüksek hızda toplar. Eğimli yüzey taramadan gelen verinin geçerli olduğu aralıkta elde edilmesine de yardımcı olur.

 Taşınabilir ve Esnek: Elde taşınan bir tarayıcı, açıyı esnek bir şekilde değiştirebilir. Dar boşlukları ve dökümün iç özelliğini tespit etmek için de uygundur.

Martımız Yeni Ayaklarına Kavuştu

 Dünyayı daha yaşanılabilir bir yer kılmak adına attığımız küçük adımdan sizlere sosyal medya hesaplarımızdan bilgilendirme yapmıştık. Son gelişmelerimizi sizinle paylaşmak istedik. Ayakları zarar gördüğü için ayakta duramayan martımız şu anda bir rehabilitasyon süreci geçirecek ve eski hayatına bu sürecin sonunda devam edebilecek. Biz de bu aşamada pek çok farklı üretim yöntemi denedik ve en uygun, martımızın en rahat edeceği yöntemle ayağı üretmeyi başardık. Ayrıca Vetterapi’ye katkılarından dolayı teşekkür ederiz. Bir canın hayatına dokunabilmek için tüm enerjimize hep birlikte martımızın iyileşmesine akıttık…

Arama trendleri, tüketici davranışlarına dair bize ne anlatıyor?

Pandemi sonrasında dünyanın nasıl bir yer olacağını düşünürken şüphe duymadığımız bir konu var: Birçok eski alışkanlığımız kalıcı bir şekilde değişti. Google arama sonuçlarından aldığımız bilgilere göre Türkiye açısından bakıldığında çıkan veriler alışkanlıklarımızın nasıl ve ne yönde farklılaştığı konusunda içgörü sağlar nitelikte…

Ayrıca aramalardan çıkan bilgiler, günlük yaşamımızı yöneten ve uzun süredir devam eden davranış kalıplarımızın, başka bir deyişle eski alışkanlık döngülerimizin değiştiğini gösteriyor. Alışkanlıklarımızın nasıl değiştiğine kısaca göz atacak olursak;

Evden Çalışma Ve Zorlukları
Evde Kutlama Yapmak

Hem online hem offline yeni beceriler öğrendik

İnsanlarla olan bağımızı korumamızı sağlayacak yeni yöntemler keşfettik

Evimizden çıkmadan sevdiklerimizle iletişim kurmak için yeni yollar bulmamız gerekti. Bu nedenle, sadece Türkiye^de değil dünya geneline de bakıldığında “arkadaşlarla oynanacak oyunlar” (“juegos para jugar con amigos”, İspanya) gibi aramaların sayısı artıyor. Pek çok kişi, “sanal korolar” (“virtual choirs”, Birleşik Krallık) gibi yeni online topluluklara katıldı. “Sanal sınıf” (“aula virtual”, İspanya) ve hatta “sanal regatta” (“virtual regatta”, Fransa) gibi aramalara olan ilginin arttığını gördük. Aslında çoğumuz sevdiğimiz insanlara sarılmak için sabırsızlansak da bu online toplulukların önemli bir bölümü dağılmayacak gibi duruyor. Sonuçta hepimiz geçen yıl boyunca ekran üzerinden sosyalleşmeye alıştık. Ekran üzerinden görüşme, pandemi sonrasında iletişim için kullandığımız ana yöntem olmayabilir. Ama şimdiden sevdiklerimizle haberleşme alışkanlıklarımızın bir parçası haline geldi.

PLG Haber Haziran’a kısa not

Son olarak bültenimizi ilginizi çekeceğini düşündüğümüz Adidas carbon ortaklığı ile üretilen 4DFWD koşu ayakkabısı ile bitirmek isteriz. Yılların sporcu verilerini 3D baskı teknolojisiyle birleştiren 4DFWD Koşuculara yeni deneyim sunmakta. Sporcu verileriyle geliştirilen yeni model, fiyonk şeklindeki hücrelerden oluşan kafes yapılı 3D baskılı orta tabanıyla, her adımda öne doğru açı sağlayarak koşuculara yepyeni bir koşu deneyimi sağlıyor. Dört yılı aşkın süredir Carbon ile ortaklaşa 4D kafes orta taban teknolojisini geliştiriyorlar. Ayrıca belirtmemiz gerekir ki Adidas Carbon iş birliğiyle dünyada son teknoloji kullanarak üretim yapan markalar arasında olmasıyla da öne çıkıyor.

3D Printer İle Yapılmış Bir Spor Ayakkabısı
3D Printer ile Basılmış Bir Sporcu Ayakkabı Tabanı

Kaynakça : Sport360,Carbon3D,thinkwithgoogle

                

 

Haziran Ayı Boyunca %15 İndirim

www.poligonmuhendislik.com