Skip to content

BoneMatrix

BoneMatrix Nedir?

BoneMatrix, gözenekli kemik yapılarını, fibrotik dokuları ve bağları taklit eden karmaşık malzeme biriktirme modelleri oluşturur.

Şeklini korumak için hafızası olan sert, esnek bir malzemedir. Kas-iskelet modelleri kemik yoğunluğu özelliklerine uygundur ve diskektomi, delme, raybalama veya kesme gibi kuvvet uygulandığında doğal kemik gibi davranır.

Ana Özellikler

  • Ortopedik vida çekme kuvveti, kadavra kemiğine benzer bir dokunsal tepkiye sahiptir
  • Modeller, kadavra kemiğinin korteks kalınlığını doğru bir şekilde kopyalar
  • Omurga modelleri, insan ve kadavra omurgalarının hareket aralığını doğru bir şekilde temsil eder.
  • Hastalık patolojilerini doğru bir şekilde taklit etmek için lomber disk sertliği aralığını hedefler

Bu malzeme ile artık biyomekanik olarak doğru ve son derece işlevsel ortopedik modeller oluşturabilirsiniz. Kortikal, süngerimsi ve medüller kanal bölgelerini kopyalayan karmaşık iç yapılara sahip sağlıklı ve hastalıklı modeller oluşturun.

Ameliyat Öncesi Planlama

Bilgisayarda hasta görüntüleme (2D taramalar) ve hasta taramalarının 3D rekonstrüksiyonları ile görselleştirilmesi zor olabilecek hastaya özgü anatomiyi daha iyi anlayın. 3D medikal modeller, ameliyathaneye girmeden önce model üzerinde cerrahi müdahaleyi uygulayarak hastalıkların teşhisini iyileştirebilir, tedavi kararlarını netleştirebilir ve işleme daha iyi hazırlanmaya yardımcı olabilir.

Eğitim ve Öğretim

Hedeflenen patolojinin en doğru temsili üzerinde pratik yaparak risksiz bir ortamda pratik cerrahi eğitim verin. Tıp uzmanlarına karmaşık prosedürlerin nasıl yapılacağını öğretin. Onlara yeni bir cerrahi aletin veya cihazın tedavi etmek için tasarlandığı belirli bir anatomide nasıl çalıştığını gösterin ve aynı zamanda gerçek şey üzerinde çalışıyormuşsunuz gibi dokunsal geri bildirim deneyimleyin.

Tıbbi Cihaz Geliştirme

Yeni cihazları ve teknolojileri çeşitli patolojilerde gerçekçi insan anatomisi üzerinde test edip mükemmelleştirerek inovasyonu ileriye taşıyın. Ürün kalitesini artırmak, maliyetleri azaltmak ve pazara sunma süresini hızlandırmak için testlerde tutarlılık yaratın. 3D baskılı modeller, numuneler arasında yüksek tekrarlanabilirlik sağlayarak kafa karıştırıcı değişkenleri en aza indirir ve klinik olarak ilgili tezgah üstü testlere izin verir.

Properties
BoneMatrix
Printer
Digital Anatomy™ Printer
Print Mode
High Mix, High Speed
Support Material
SUP706
Number of UV Lamps
2
Color
Translucent
Impact, J/m
58.0±4.5
HDT, oC @ 1.82MPa
40.9±0.7
Curling, mm
0.8
Tensile Strength, MPa
28.7±1.6
Strain at Break, %
60.0±6.9
Tensile Modulus, MPa
1059±31
Flex Strength, MPa
29.4±0.9
Flex Modulus, MPa
1102±104
WA, %
4.5