Skip to content

Elastico™

Elastico™ Nedir?

Elastico™, gelişmiş tasarım doğrulaması ve hızlı prototipleme için ideal, kauçuk benzeri üstün bir PolyJet™ fotopolimer ailesidir. Tekrarlanan esneme ve bükülmelere dayanabilecek kadar dayanıklı, yırtılmaya karşı dayanıklı prototipler elde edin. 

Şeffaf ve siyah Shore A değeri 45 olan Elastico, kauçuk benzeri ürünlerin görünümünü, hissini ve işlevini doğru bir şekilde simüle eder. Geliştirilmiş yüzey dokusuna sahip 3D baskı kauçuk çevreler, üst kalıplar, yumuşak dokunuşlu kaplamalar, canlı menteşeler, aparatlar ve armatürler, giyilebilir parçalar, kulplar ve contalar.

Aletler

Elastico™ topuzlar, mastarlar, çeneler, contalar, contalar, hortumlar, kulplar gibi aletler için mükemmel şekilde uygundur.

Spor Malzemeleri

Maskeler veya çeşitli spor malzemeleri ve ekipmanları için mükemmel çözüm

Genel Prototipleme

Kauçuk benzeri bileşenler, çevreleyen veya Vero/Digital malzemeleri karıştıran üst kalıplama simülasyonları için geliştirilmiş teklif.

Uyumlu Yazıcılar

Stratasys J55 Prime

J55 Prime 3D yazıcı, tam renkli, yüksek aslına uygun dokunma, işlevsel ve duyusal yetenekler sunar – PolyJet Teknolojisinin verimliliğini ve kalitesini her zamankinden daha uygun maliyetli ve ofis dostu hale getirir. Pantone Onaylı renkler de dahil olmak üzere 640.000’den fazla benzersiz kombinasyon oluşturun ve elle boyama tekniklerini canlı renklerle değiştirerek saatlerce zaman kazanın.

Stratasys J35 Pro

J35 Pro, fonksiyonel tasarım ve konsept modelleme için çok malzemeli yetenekler sunan, mühendislere ve tasarımcılara kendi ihtiyaçlarına tam olarak uyan parçalar üretmeleri için çok yönlülük sağlayan, paylaşılan ofis için uygun, uygun fiyatlı bir PolyJet 3D yazıcıdır.
Mechanical Properties
Test Method
Value
Black/Clear
Tensile Strength
ASTM D-412
3 – 5 MPa (435 -725 psi)
Elongation at break (%)
ASTM D-412
360 – 400%
Compressive set
ASTM D-395
0.8 – 1.7 %
Tensile Tear Resistance
ASTM D-624
5 – 7.5 Kg/cm (28 – 42 lb/in)
Shore Hardness
ASTM D-2240
45 – 50 Scale A
Polymerized Density
ASTM D-792
1.1 – 1.3 (g/cm3)

Elastico™ İle İlgili Görseller

elastico.3
elastico.1