PLG Haber Mart 2023 Sayısı

Değerli Okuyucumuz,

Geçtiğimiz 6 Şubat’ta başta 10 şehrimiz olmak üzere tüm ülkemizi derinden etkileyen deprem felaketinin gün geçtikçe ağırlaşan elim sonuçlarından büyük üzüntü duyuyor; hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine, yakınlarına ve tüm halkımıza başsağlığı, yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar diliyoruz.

Bu zor günleri aşmada milletçe kenetlenmenin ve dayanışmanın gücüne inanıyor; PLG Grup Ailesi olarak ilk günden itibaren biz de yetkili kurumlar aracılığı ile destek sağlamaya gayret ve devam ediyoruz.

Ülkemizin bir daha böyle zorlu bir afetle karşı karşıya kalmaması; doğanın tekrar uyanışını sembolize eden ilkbaharın başlangıcı ile birlikte umutlarımızın da her daim canlı kalması dilek ve temennisiyle…

Keyifli okumalar…

Güçlü Kadınlar, Umutlu Yarınlar!

İşte, sporda, sanatta, eğitimde, sağlıkta, hukukta ve hayatın her alanında umutlu yarınlar için eğitimin ışığında ilerlememiz gerektiğini biliyoruz.

PLG Grup olarak kadın istihdamını önemsiyor, fırsat eşitliğine sonuna kadar inanıyoruz. Bu bakış açımızdan hareketle, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde; afet bölgesindeki kadınlarımızın eğitimleri, hikayeleri, umutları yarım kalmasın düşüncesiyle TEV Kadınlar Günü Kartları ile “TEV Yarıda Kalmasın 2023 Burs Fonuna” afetzede öğrencilerimiz adına katkıda bulunduk.

Siz de @turkegitimvakfi ile iletişime geçerek bizi aydınlığa çıkaracak gençlerimizin hayata daha sıkı tutunmasına destek olabilirsiniz.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü Kutlu Olsun!

PLG Labs AS 9100 REV D Kalite Belgesi Güvencesiyle İşinizin Yanında

PLG Grup çatısı altında Türkiye’nin en gelişmiş ve ileri imalat teknolojilerine sahip, uzman kadrosu ile tasarımdan son kullanıcı ürüne kadar tüm ürün geliştirme süreçlerinde hizmet sunan firmamız PLG Labs, sertifikasyon sürecini başarıyla tamamlayarak yetkinliklerini AS 9100 REV D Kalite Belgesi ile taçlandırdı.

PLG Labs savunma, uzay ve havacılığa yönelik hassas üretimlerinizi güvenilir, hızlı, uygun maliyetli çözümler ve AS 9100 Havacılık, Uzay, Savunma Kalite Yönetim Sistemi Standardı Kalite Belgesi güvencesi ile  sunuyor.

Mühendislik alt yapısından gelen uzman ekibimizden detaylı bilgi almak ve size özel çözümlerimizle tanışmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Stratasys Lunch & Learn Etkinliğimiz Yeni Yılda da Devam Ediyor

İlk iki oturumunu geçtiğimiz aralık ayında gerçekleştirdiğimiz ve büyük ilgi gören etkinliğimiz “Stratasys Lunch&Learn” bu yıl da devam ediyor.  2023 yılının ilk Stratasys Lunch&Learn etkinliğini 24 Şubat 2023 tarihinde Bursa Merkez Ofisimizde gerçekleştirdik. Çözüm Mühendisimiz Cihat Ateşoğlu tarafından sunulan “Stratasys ve Eklemeli İmalat Çözümleri” seminerini dinleyen misafirlerimiz; Üretim ve ÜR-GE Direktörümüz Ümit Başcı ve ekibi ile birlikte üretim süreçlerimizi de yerinde deneyimleme imkanı buldular. Değerli katılımcılarımıza etkinliğimize göstermiş oldukları ilgi için bir kez daha teşekkür ediyoruz.

Yeni etkinliklerimiz için takipte kalın…

HP: Dünyanın İlk Kişiye Özel 3D Baskılı Bisiklet Selesi Joyseat

Çek startup teknoloji firması Posedla kişiye özel dünyanın ilk 3D baskılı bisiklet selesini HP’nin endüstriyel #HPMultiJetFusion teknolojisi ve BASF Forward AM Ultrasint® TPU01 ile üretiyor.

Posedla’nın ana ürünü olan bu inovatif bisiklet selesinin üst kısmı termoplastik poliüretandan (TPU) basılan, özel olarak geliştirilmiş, patent sürecindeki bir kafes yapısından oluşmakta. Tüm bunlar selenin sertliğini ve bireysel bölgelerini bisikletçinin özel ihtiyaçları doğrultusunda kişiselleştirebilmeyi sağlamakta. Selenin alt kısmı, raylar ve kabuk ise karbon fiberden üretilmekte.

Devrim niteliğindeki 3D baskılı sele Joyseat, daha geçen yıl piyasaya sürülmüş olmasına rağmen şimdiden dünya çapında 20 pazarda yerini aldı ve yolculuğu daha yeni başlıyor.

Eklemeli imalat, karmaşık parçalar ve ürünler tasarlama, oluşturma ve inovasyonu hızlandırma yöntemlerinde devrim yaratıyor. Posedla, bu teknolojinin yaratıcı fikirleri nasıl gerçeğe dönüştürebileceğinin sadece bir örneği.

Posedla ekibibin inanılmaz hikayesine göz atmak ve HP 3D baskı teknojileri ile nelerin mümkün olduğunu görmek için:

👉 👉 https://bit.ly/3IlmkAH

Kaynaklar: HP 3D PrintingPosedla

Stratasys: Yeni J3 DentaJet ile Tanışın

Stratasys DENTAL portföyünü; üretimi şimdiye dek küçük, tek malzemeli, masa üstü 3D yazıcılarla sınırlı olan ancak yüksek kaliteli dijital dental ürünler ile müşterilerine daha fazlasını sunmayı hedefleyen küçük ölçekli dental laboratuvarlarına yönelik geliştirdiği J3 DentaJet ile genişletiyor.

J3 DentaJet, implantoloji vakaları (model, cerrahi kılavuzlar ve diş eti maskeleri), ortodontik modeller ile kronlar ve köprü modelleri için ideal olan biyouyumlu PolyJet Dental reçinelerle birlikte sunulmakta.

Yeni J3 DentaJet yazıcı, 14-18 Mart 2023 tarihlerinde Köln’deki IDS‘de canlı olarak tanıtılacak. Stratasys dental üretimi bir üst seviyeye çıkaracak en yeni ve heyecan verici dental 3D baskı çözümleri ile Salon 10.2, Stant H051’de yer alacak.

PLG Haber Nisan’a Kısa Not

Dünyanın önde gelen endüstri ticaret fuarlarından biri olan HANNOVER MESSE 17-21 Nisan tarihleri arasında Hannover Almanya’da gerçekleştirilecek.

Makine mühendisliği, elektrik mühendisliği, lojistik ve enerji sektörlerinin yanı sıra yazılım ve BT sektörlerinden yaklaşık 4.000 global firma, dijitalleştirilmiş, kaynakları verimli kullanan ve iklim nötr üretime dönüşümün nasıl başarılı olabileceğini sergileyecek. Yapay zeka & makine öğrenmesi,  karbon nötr üretim, enerji yönetimi, hidrojen & yakıt hücreleri, endüstri 4.0 ana konularının ele alınacağı Hannover Messe 2023’te firmalar karmaşık üretim süreçlerinin dijitalleştirilmesi ve otomasyonu, fabrikalara güç sağlamak için hidrojen kullanımı, karbon ayak izlerini kaydetmek ve azaltmak için yazılım kullanımı gibi alanlarda tecrübelerini paylaşacaklar.

Eklemeli imalat alanındaki en yeni teknoloji ve çözümler ise 14-17 No’lu Salonlarda ziyaret edilebilecek.

Kaynak: Hannover Messe

PLG Haber Ocak 2023 Sayısı

Değerli Okuyucumuz,

2023 yılının bu ilk sayısında PLG Grup olarak bu ay gerçekleştirdiğimiz Kick-Off toplantımızdan renkli karelere, FDM teknolojisinin lideri partnerimiz Stratasys’in Peugeot Inception Concept modeline attığı şık ve devrim niteliğindeki imzaya, MJF devi partnerimiz HP’nin aldığı büyük ödüle ve önümüzdeki ay New York’ta gerçekleştirilecek sektörün en önemli buluşmalarından birine yer verdik.

Keyifli okumalar…

PLG Grup Kick-Off 2023

PLG Grup olarak, gelenekselleşmiş Kick-Off değerlendirme toplantımızı 7-8 Ocak hafta sonu Bolu Gazelle Resort & Spa Otel’de gerçekleştirdik. 
 
Bizim için güzel geçen 2022’deki iş süreçlerimizi, sektörel ve ekonomik gelişmeler ile hedeflerimizi değerlendirip 2023 için belirlediğimiz vizyonu, hedefleri ve hep birlikte başarıya ulaşmanın kilit noktalarını konuştuk. Terfi alan arkadaşlarımızın gurur ve mutluluğuna ortak olduk. 
 
Şirketimiz için geleneksel bir hale gelen Kick-Off toplantılarımıza bir yenisini daha ekleyerek, keyifli bir gala gecesi ile güzel anılar biriktirdik.
 

Bir sonraki Kick-Off toplantımızda daha büyük bir aile olarak tekrar buluşmak üzere…

Etkinliğimizden Kareler

Peugeot Inception Concept'te Stratasys İmzası

Peugeot gelecek vizyonuyla otomobil endüstrisinde yeni bir sayfa açarken Stratasys 3DFashion teknolojisinden de destek alıyor.

Peugeot’un geçtiğimiz günlerde otomobil tutkunlarının beğenisine sunduğu, dinamik yeni teknolojilerle donatılmış Peugeot Inception Concept, kedigillerin çekici tavrını yücelten dış, devrim niteliğindeki iç tasarımı ve rakipsiz sürüş hissi vaadi ile sektörde yeni bir çağın habercisi olarak öne çıkıyor. Tasarımı Peugeot Tasarım Direktörü Matthias Hossann liderliğinde yürütülen ve adını Latincede “başlangıç” anlamına gelen “inceptio” kelimesinden alan Peugeot Inception Concept; Cazibe, Duygu ve Mükemmellik değerlerini barındıran iddialı manifestosu ile markanın büyük değişimini ve aynı zamanda geleceğin elektrikli araçlarına yönelik vizyonunu somutlaştırıyor.

“PEUGEOT değişiyor, ancak PEUGEOT INCEPTION CONCEPT, açık bir şekilde bir PEUGEOT olmaya devam ediyor. Markamızın zamansız kedigil çekiciliğini temsil ediyor ve otomobilin geleceği ve hissettirdiği duygular konusunda ne kadar iyimser olduğumuzu gösteriyor. Parlak ve ışık dolu PEUGEOT INCEPTION CONCEPT, sürüş deneyiminin mekânsal deneyimini yeniden keşfederken aynı zamanda PEUGEOT’un karbon ayak izini 2030 yılına kadar %50’den fazla azaltmanın ardındaki bazı düşüncelerimizi gösteriyor. Markanın dönüşümü, yarının PEUGEOT’sunun tasarımı, üretimi ve yaşamının tüm yönleriyle ilgilidir. Tasarım bu dönüşümün ayrılmaz bir parçasıdır.

Verbatim Matthias Hossann, PEUGEOT Tasarım Direktörü

Kadife 3D Baskıyla Buluşuyor

Dıştan içe tüm malzemelerde Cazibe, Duygu ve Mükemmellik kavramlarıyla tasarlanıp üretilen otomobil; iç mekân  tasarımındaki yenilikçilik ve öncülükle de öne çıkmakta.

Aracın koltukları ve zemini, cam kapsülün yaydığı ışık oyununu sağlamak için çok metalik bir parlaklığa sahip, %100 geri dönüştürülmüş polyesterden oluşan çok özel bir kadife ile kaplı. Bu kadife döşeme koltuk duruşlarının sunduğu yeni görüş alanı ve net yol görüşünü tamamlamak için zemine doğru uzanmakta. Koltuklar ile zemin arasındaki sürekliliği sağlayan yer paspasları ise sürdürülebilir kadifeden yapılmış ve Stratasys 3DFashion™ teknolojisi kullanılarak doğrudan kumaşa, 3 boyutlu olarak basılmıştır. Bu devrim niteliğindeki esnek ve %100 geri dönüştürülebilir tekstil üzerindeki 3D baskı Stratasys iş birliği ile üretilmekte.

Moda endüstrisinde devrim yaratan güçlü bir 3D baskı teknolojisi olan 3DFashion™, giysiler, ayakkabılar ve lüks aksesuarlar üzerinde muhteşem tasarımların ve fantastik optik illüzyon efektlerinin yaratılmasını sağlayan tam renkli ve net baskıda, doğrudan tekstile baskıya olanak tanımakta.

Stratasys J850™ 3D yazıcılar ve Stratasys 3DFashion™ teknolojisi ile ilgili detaylı bilgi ve uzman desteği için bize ulaşın.

Kaynak: Stellantis, Stratasys

HP Jet Fusion 5200 Serisine Büyük Ödül

Sektörün en prestijli ödüllerinden olan 3D Printing Industry Ödülleri 13 Aralık 2022’de yapılan online etkinlik ile sahiplerini buldu.

2022 3D Printing Industry ödüllerinde; distribütörü olduğumuz HP markasının Jet Fusion 5200 Serisi ile, polimerler alanında “Yılın 3D Yazıcısı (Polimerler)” ödülüne layık görüldüğünü paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz.

Her yıl 3D sektörüne değer katan seçkin bireyleri, kuruluşları ve uygulamaları öne çıkarmak ve desteklemek amacıyla dağıtılmakta olan 2022 3D Printing Industry Ödüllerinde kazananları kısa listeye verilen 150.000’in üzerindeki oy belirledi.

Online gerçekleştirilen törende ödülü HP adına kabul eden HP 3D Polimerler Global Başkanı François Minec yaptığı konuşmada: “HP Jet Fusion 5200 ürünümüzün polimerler alanında Yılın 3D Yazıcısı olarak değerlendiren 3DPI’ye ve seçmenlerine çok teşekkür ederiz! Bu ödül, MJF teknolojisi ile üretilen 170 Milyon 3D baskılı parça kilometre taşımızı açıkladığımız bir zamanda geldi, bu yüzden bundan daha fazla gurur duyamazdık. Dünyanın dört bir yanındaki müşterilerimizin üretimlerini ölçeklendirmelerine yardımcı olacak en iyi sistemleri oluşturmak için her gün tüm gücümüzle çalışıyoruz. Elbette bu, bizi sürekli yenilik yapmaya iten sektördeki diğer tüm oyuncular olmadan olmazdı ve birlikte sektörü daha da ileriye taşıyoruz. 3D baskının dünyayı değiştirdiğine inanıyoruz ve bu sektörde çalışmaktan daha fazla gurur duyamayız” dedi.

Ödüllü ürünümüz; HP Jet Fusion 5200 Serisini incelemek ve firmanıza katabileceği değer hakkında detaylı bilgi ve uzman desteği için bize ulaşın.

Kaynak:  3DPrintingIndustry,

PLG Haber Şubat’a Kısa Not

Bu yıl 6.’sı düzenlenen Additive Manufacturing Stratagies 2023, 7-9 Şubat tarihleri arasında New York, ABD’de gerçekleştirilecek. Dünyanın her yerinden eklemeli imalat paydaşlarını bir araya getiren bu önemli etkinlikte; 103 firmanın katılım gösterdiği fuar alanının yanı sıra hızla büyüyen eklemeli imalat dünyasındaki en kritik 9 konunun derinlemesine tartışılacağı paneller ve açılış konuşmaları da yer alacak.