CLIP Teknolojisi ve Carbon

carbon

CLIP Teknolojisi ve Carbon

Gelişmelere rağmen, geleneksel 3 boyutlu üretim teknikleri hala yüzey kalitesi ve mekanik özellikler arasında bir denge kurmaya zorlamaktadır. Buna karşılık, Carbon’un tescilli CLIP ™ işlemi ile etkinleştirilen Dijital Işık Sentezi, mükemmel mekanik özelliklere, çözünürlüğe ve yüzey kalitesine sahip parçalar üretmek için dijital ışık projeksiyonu, oksijen geçirgen optikler ve programlanabilir sıvı reçineler kullanan çığır açan bir teknolojidir.
 
Carbonun tescilli Dijital Işık Sentezi ( Digital Light Synthesis ™ ) tutarlı ve öngörülebilir izotropik mekanik özellikler üreterek iç kısımda enjeksiyon kalıplı parçalar gibi sağlam parçalar oluşturur. Bu da olağanüstü yüzey kalitesine sahip izotropik parçalar üretilmesini sağlar.
Geleneksel 3D baskı yöntemiyle basılan parçalar, basıldıkları yöne bağlı olarak genellikle değişken mukavemet ve mekanik özellikler sergiler. Digital Light Synthesis ™ parçaları tüm yönlerde tutarlı olarak çalışır. Parçaların her dilimde sert bir şekilde yeniden konumlandırılmadığı sürecimizin çözünürlüğü ve yumuşaklığı, son kullanım parçaları için gereken yüzey kalitesi ve ayrıntıya sahip bir dizi malzemeden yararlanmayı mümkün kılar.
İki aşamalı yaklaşım:
 
Dijital Işık Sentezi teknolojisi, Carbon’un çığır açan CLIP ™ prosesi ve  programlanabilir sıvı reçineleri ile çalışmaktadır. Foto polimerizasyonu için geleneksel katkı yaklaşımları tipik olarak zayıf, kırılgan parçalar üretir. Carbon, malzemelere ikinci bir ısı ile aktive edilen programlanabilir kimyanın katılmasıyla bunun üstesinden gelir. Bu, mühendislik sınıfı mekanik özelliklere sahip yüksek çözünürlüklü parçalar üretir.
Işık parçayı şekillendirir CLIP ™, parçaları hızlı bir şekilde üretmek için ışığı ve oksijeni dikkatlice dengeleyen fotokimyasal bir işlemdir. Oksijen geçirgen bir pencereden ışığı UV ile kürlenebilen bir reçine haznesine yansıtarak  çalışır. Bir dizi UV görüntüsü yansıtıldığında, parça katılaşır ve yapı platformu yükselir.
Geniş Malzeme Yelpazesi:Eklemeli imalatta en geniş özellik yelpazesine sahip malzemelerimiz, yüksek çözünürlüğü, olağanüstü yüzey kalitesini ve üretim için ayarlanmış mekanik özellikleri benzersiz bir şekilde birleştirir.
  • Epoxy: Sıcaklığa dayanıklı, güçlü ve sağlam
  • EPU: Elastomerik Poliüretan: Son derece elastik, yırtılmaya karşı dayanıklı ve esnek
  • RPU: Sert Poliüretan: Çok yönlü, sağlam ve sert
  • SIL: Silikon: Yumuşak dokunuşlu, biyouyumlu ve yırtılmaya karşı dayanıklı
  • FPU: Esnek Poliüretan: Darbeye dayanıklı
  • UMA: Üretan Metakrilat: Üretim düzenekleri ve fikstürler
  • DPR: Dijital Üretim Reçinesi
  • CE: Siyanat Ester: Yüksek sıcaklığa dayanıklı ve sert