Hp Jet Fusion 4200 – 3D Printer Yarışındaki Son Teknoloji

hp jet fusion 3d printer 4200

Hp Jet Fusion 4200 – 3D Printer Yarışındaki Son Teknoloji

Jet Fusion 4200 serisine değinmeden önce genel olarak 3B yazıcıların hayatımıza girme zamanından bahsedelim. 1984 yılından itibaren günümüze kadar devam etmiştir. Şimdilerde çok ilkel görünen cihazların evrimleşme süreci gelişerek devam etmekte. Yaygın olarak bilinen tüm teknolojileri unutmanın şu an tamda zamanı 2018 yılında HP Multi Jet Fusion teknolojisi Türkiye’de Poligon Mühendislik sayesinde adından hızlıca söz ettirmeye başladı. HP Jet Fusion 4200 3D Printer, sunduğu MJF teknolojisi ile SLS’ten 10 kat FDM’den 25 kat daha hızlı. Yüksek ölçüsel hassasiyeti ve yüksek geri dönüşüm oranıyla %50′ ye varan uygun parça başı maliyet sunarak 3D printer devrimini yeniden başlatıyor.

Tasarım Süreci

Her tasarım esnasında zor, zaman alıcı veya üretilmesi imkansız görünen parçalar olmaktadır. Ancak bu HP’nin 3B baskı teknolojisi ile böyle olmak zorunda değil. MJF Teknolojisi neredeyse tasarlanan karmaşık parçaları üreterek haftalar veya günler süren o üretim aşamalarını azaltmayı sağladı. Bu, Lazer Sinterleme ile üretilen PA 12 parçalara kıyasla yüksek yoğunluklu ve yüzey kaliteli parçaları üretmeye yarar. MJF Teknolojisi fonksiyonel testler , enjeksiyon kalıplı parçalara rakip olacak mekanik özelliklere sahip prototipler ve enjeksiyonla kalıplamanın maliyetli kaldığı küçük seri parça üretimlerini rahatlıkla gerçekleştirmeye yarar.

Bu teknoloji, ister prototip parçalar ister son kullanıcı ürünlerini oluşturmak isteyin, düşük hacimlerde bile optimum mekanik özelliklere sahip parçalar üretmenize yardımcı olacaktır. Multi Jet Fusion, 80 mikronluk ultra ince katmanlara izin veren ince taneli PA 12 malzemeyi kullanır.

hp-3d-printer-mjf-3200-4200
hp-3d-printer-mjf-pa12

MJF teknolojisinin çığır açan hızı, yüksek çözünürlüğü yüzey kalitesinin yanına düşük maliyet eklenmiş oldu. MJF teknolojisi bizlere yeniden kullanılan tozu sayesinde düşük maliyet sunmaktadır. HP Jet Fusion teknolojisi, üretimi biten ürünlerin çarpılmasını engelleyen soğutmayı yapım ünitesi dışında yaparak hem daha hızlı soğutma hem de yapım ünitesiyle hiç durmadan 24 saat üretim yapabilme kabiliyetine sahiptir.

HP 3B Yazıcı sektöründe oldukça geniş tabla boyutlarında baskı alabilme imkanı verirken teknoloji Z ekseninde de ürünleri konumlandırmayı sağlar. Net üretim boyutları 380 x 284 x 380 mm şeklindedir.

Özetlemek gerekirse çığır açan hız ve sağlam malzeme özellikleri ile projenizi pazara sunma süresini hızlandıracaktır. 3B üretim merkezimizdeki HP cihazımız sayesinde her hafta yüzlerce üretim parçası üretme kapasitesine sahiptir.

Hp 3B Yazıcının Çalışma Mantığı

HP 3D teknolojisi ile toz halindeki Polyamid 12 malzeme birleştirme ve detaylandırma maddeleri ile katman katman üretim yapabilirsiniz. Bu yüksek verimli yöntem, enjeksiyon kalıptan üretilen parçalara rakip mekanik özelliklerle işlevsel, geometrik olarak karmaşık parçaları bir sefer 80 mikron katmanlar ile oluşturulur. Bu modern üretim süreciyle, geleneksel imalat tasarım kısıtlamalarına bağlı değilsiniz veya takım için büyük sermaye yatırımları yapmanız gerekmiyor. Bu üretim süreci parçaları birkaç gün içinde teslim almanıza, gerektiğinde tasarım revizyonları yapmanıza, parçaları zamanında almanıza ve ürünleri daha hızlı pazara sunmanıza imkan tanır.

Peki siz daha bu çığır açan teknolojiyi denemediniz mi? Hemen tasarımlarınızı hayata geçirmek için bizlere 3B datanızı gönderin.