Zortrax Curing Station

108.333,16 + KDV

Stokta

Loading...

Zortrax Curing Station (Zortrax Kürleme İstasyonu), fotopolimer reçinelerle 3D olarak basılan modellerin istenen mekanik özelliklerini elde etmek için gerekli UV ışığına maruz kalmasını sağlayan profesyonel bir ardıl işlem cihazıdır.

Cihaz özellikleri:

  • 300 x 200 x 300 mm çalışma alanı hacmi;
  • UV ışık- 405 nm dalga boyu;
  • 3D baskıların etrafında eşit ışık dağılımını destekleyen aynalı bir yüzeye sahip metal hazne;
  • Dokunmatik kontrol paneli; tek renkli ekran; açma/kapama düğmesi; kapı açma sensörü;
  • Ön kapıya gömülü UV filtresi

Kürleme işlemi Tamamen Otomatiktir

Son işleme, tutarlı sonuçları garanti etmek için kontrollü ve güvenli bir ortamda gerçekleştirilir.

Camlı ve UV Filtreli Yavaş Kapanan Kapı

İki katman birlikte, kullanıcının kürleme odasının dışına UV radyasyonu çıkmadan kürleme sürecini güvenli bir şekilde izleyebilmesini sağlar. Cihaz, kapı açıldığında UV lambalarını anında kapatan bir sensöre sahiptir.

Kürleme odası, kürlenmiş modeller için üniform UV maruziyeti sağlayan ayna kaplamalı EN 10088-2 2P / ASTM No. 8 sınıfına göre parlatılmış metal levhalardan yapılmıştır. Maruziyetin tutarlılığı, kürlenmekte olan parçaların yerleştirildiği döner bir tabla ile daha da geliştirilmiştir. Bu şekilde, sonradan işlenmiş modeller, yetersiz UV maruziyetinin neden olduğu zayıf noktalardan kurtulur. Ayrı bir sistem, UV LED’lerin aşırı ısınmasını önler.

Zortrax Kürleme İstasyonu, kapsamlı doğrulama prosedürlerinde Zortrax Inkspire 2 reçine 3D yazıcı ile birlikte test edildi. Sonuç olarak, birlikte kullanıldıklarında her ikisinin de seçilen BASF Forward AM ve Henkel malzemelerinin istenen mekanik ve termal özelliklerini sağladığı kanıtlanmıştır.

Dünya Çapında Garanti

Küresel garanti ve dünya çapında hizmet merkezleri işleten Zortrax ortakları ağı sayesinde, tüm kullanıcılara her bir Zortrax cihazı için kapsamlı teknik destek ve yardım sağlanır.

Değerlendirmeler

Henüz değerlendirme yapılmadı.

“Zortrax Curing Station” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir