TissueMatrix

TissueMatrix Nedir?

TissueMatrix yumuşak ve esnektir. Dikiş atma, kesme, yerleştirme ve cihazları yerleştirme için yeterince dayanıklıdır. Agilus30 ile birleştiğinde, yağlı dokuyu, fibrotik dokuyu, yumuşak organları ve tümörleri simüle etmek için oldukça genişleyebilirden sertleştirilmişe kadar bir aralık oluşturur.

Domuz dokusunun biyomekanik özelliklerini 3D baskılı miyokardla karşılaştıran bir çalışma, Digital Anatomy baskılı modellerin gerçek dokuyu diğer tüm materyallerden daha iyi taklit ettiğini buldu.

Piyasada bulunan en yumuşak 3B baskı malzemesi, kuvvet uygulandığında doğal organ dokusu gibi hisseden ve davranan modeller oluşturmanıza olanak tanır.

Ana Özellikler

  • Gerçek dokuya benzer uyum sağlar
  • Gerçek dokuya benzer başarısızlık modlarına sahiptir
  • Son derece tekrarlanabilir sonuçlar oluşturur
  • Sertlik değerlerini hedefler

Ameliyat Öncesi Planlama

Bilgisayarda hasta görüntüleme (2D taramalar) ve hasta taramalarının 3D rekonstrüksiyonları ile görselleştirilmesi zor olabilecek hastaya özgü anatomiyi daha iyi anlayın. 3D medikal modeller, ameliyathaneye girmeden önce model üzerinde cerrahi müdahaleyi uygulayarak hastalıkların teşhisini iyileştirebilir, tedavi kararlarını netleştirebilir ve işleme daha iyi hazırlanmaya yardımcı olabilir.

Eğitim ve Öğretim

Hedeflenen patolojinin en doğru temsili üzerinde pratik yaparak risksiz bir ortamda pratik cerrahi eğitim verin. Tıp uzmanlarına karmaşık prosedürlerin nasıl yapılacağını öğretin. Onlara yeni bir cerrahi aletin veya cihazın tedavi etmek için tasarlandığı belirli bir anatomide nasıl çalıştığını gösterin ve aynı zamanda gerçek şey üzerinde çalışıyormuşsunuz gibi dokunsal geri bildirim deneyimleyin.

Tıbbi Cihaz Geliştirme

Yeni cihazları ve teknolojileri çeşitli patolojilerde gerçekçi insan anatomisi üzerinde test edip mükemmelleştirerek inovasyonu ileriye taşıyın. Ürün kalitesini artırmak, maliyetleri azaltmak ve pazara sunma süresini hızlandırmak için testlerde tutarlılık yaratın. 3D baskılı modeller, numuneler arasında yüksek tekrarlanabilirlik sağlayarak kafa karıştırıcı değişkenleri en aza indirir ve klinik olarak ilgili tezgah üstü testlere izin verir.