Skip to content

Değerli Okuyucumuz,

Geçtiğimiz 6 Şubat’ta başta 10 şehrimiz olmak üzere tüm ülkemizi derinden etkileyen deprem felaketinin gün geçtikçe ağırlaşan elim sonuçlarından büyük üzüntü duyuyor; hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine, yakınlarına ve tüm halkımıza başsağlığı, yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar diliyoruz.

Bu zor günleri aşmada milletçe kenetlenmenin ve dayanışmanın gücüne inanıyor; PLG Grup Ailesi olarak ilk günden itibaren biz de yetkili kurumlar aracılığı ile destek sağlamaya gayret ve devam ediyoruz.

Ülkemizin bir daha böyle zorlu bir afetle karşı karşıya kalmaması; doğanın tekrar uyanışını sembolize eden ilkbaharın başlangıcı ile birlikte umutlarımızın da her daim canlı kalması dilek ve temennisiyle…

Keyifli okumalar…

Güçlü Kadınlar, Umutlu Yarınlar!

İşte, sporda, sanatta, eğitimde, sağlıkta, hukukta ve hayatın her alanında umutlu yarınlar için eğitimin ışığında ilerlememiz gerektiğini biliyoruz.

PLG Grup olarak kadın istihdamını önemsiyor, fırsat eşitliğine sonuna kadar inanıyoruz. Bu bakış açımızdan hareketle, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde; afet bölgesindeki kadınlarımızın eğitimleri, hikayeleri, umutları yarım kalmasın düşüncesiyle TEV Kadınlar Günü Kartları ile “TEV Yarıda Kalmasın 2023 Burs Fonuna” afetzede öğrencilerimiz adına katkıda bulunduk.

Siz de @turkegitimvakfi ile iletişime geçerek bizi aydınlığa çıkaracak gençlerimizin hayata daha sıkı tutunmasına destek olabilirsiniz.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü Kutlu Olsun!

PLG Labs AS 9100 REV D Kalite Belgesi Güvencesiyle İşinizin Yanında

PLG Grup çatısı altında Türkiye’nin en gelişmiş ve ileri imalat teknolojilerine sahip, uzman kadrosu ile tasarımdan son kullanıcı ürüne kadar tüm ürün geliştirme süreçlerinde hizmet sunan firmamız PLG Labs, sertifikasyon sürecini başarıyla tamamlayarak yetkinliklerini AS 9100 REV D Kalite Belgesi ile taçlandırdı.

PLG Labs savunma, uzay ve havacılığa yönelik hassas üretimlerinizi güvenilir, hızlı, uygun maliyetli çözümler ve AS 9100 Havacılık, Uzay, Savunma Kalite Yönetim Sistemi Standardı Kalite Belgesi güvencesi ile  sunuyor.

Mühendislik alt yapısından gelen uzman ekibimizden detaylı bilgi almak ve size özel çözümlerimizle tanışmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Stratasys Lunch & Learn Etkinliğimiz Yeni Yılda da Devam Ediyor

İlk iki oturumunu geçtiğimiz aralık ayında gerçekleştirdiğimiz ve büyük ilgi gören etkinliğimiz “Stratasys Lunch&Learn” bu yıl da devam ediyor.  2023 yılının ilk Stratasys Lunch&Learn etkinliğini 24 Şubat 2023 tarihinde Bursa Merkez Ofisimizde gerçekleştirdik. Çözüm Mühendisimiz Cihat Ateşoğlu tarafından sunulan “Stratasys ve Eklemeli İmalat Çözümleri” seminerini dinleyen misafirlerimiz; Üretim ve ÜR-GE Direktörümüz Ümit Başcı ve ekibi ile birlikte üretim süreçlerimizi de yerinde deneyimleme imkanı buldular. Değerli katılımcılarımıza etkinliğimize göstermiş oldukları ilgi için bir kez daha teşekkür ediyoruz.

Yeni etkinliklerimiz için takipte kalın…

HP: Dünyanın İlk Kişiye Özel 3D Baskılı Bisiklet Selesi Joyseat

Çek startup teknoloji firması Posedla kişiye özel dünyanın ilk 3D baskılı bisiklet selesini HP’nin endüstriyel #HPMultiJetFusion teknolojisi ve BASF Forward AM Ultrasint® TPU01 ile üretiyor.

Posedla’nın ana ürünü olan bu inovatif bisiklet selesinin üst kısmı termoplastik poliüretandan (TPU) basılan, özel olarak geliştirilmiş, patent sürecindeki bir kafes yapısından oluşmakta. Tüm bunlar selenin sertliğini ve bireysel bölgelerini bisikletçinin özel ihtiyaçları doğrultusunda kişiselleştirebilmeyi sağlamakta. Selenin alt kısmı, raylar ve kabuk ise karbon fiberden üretilmekte.

Devrim niteliğindeki 3D baskılı sele Joyseat, daha geçen yıl piyasaya sürülmüş olmasına rağmen şimdiden dünya çapında 20 pazarda yerini aldı ve yolculuğu daha yeni başlıyor.

Eklemeli imalat, karmaşık parçalar ve ürünler tasarlama, oluşturma ve inovasyonu hızlandırma yöntemlerinde devrim yaratıyor. Posedla, bu teknolojinin yaratıcı fikirleri nasıl gerçeğe dönüştürebileceğinin sadece bir örneği.

Posedla ekibibin inanılmaz hikayesine göz atmak ve HP 3D baskı teknojileri ile nelerin mümkün olduğunu görmek için:

👉 👉 https://bit.ly/3IlmkAH

Kaynaklar: HP 3D PrintingPosedla

Stratasys: Yeni J3 DentaJet ile Tanışın

Stratasys DENTAL portföyünü; üretimi şimdiye dek küçük, tek malzemeli, masa üstü 3D yazıcılarla sınırlı olan ancak yüksek kaliteli dijital dental ürünler ile müşterilerine daha fazlasını sunmayı hedefleyen küçük ölçekli dental laboratuvarlarına yönelik geliştirdiği J3 DentaJet ile genişletiyor.

J3 DentaJet, implantoloji vakaları (model, cerrahi kılavuzlar ve diş eti maskeleri), ortodontik modeller ile kronlar ve köprü modelleri için ideal olan biyouyumlu PolyJet Dental reçinelerle birlikte sunulmakta.

Yeni J3 DentaJet yazıcı, 14-18 Mart 2023 tarihlerinde Köln’deki IDS‘de canlı olarak tanıtılacak. Stratasys dental üretimi bir üst seviyeye çıkaracak en yeni ve heyecan verici dental 3D baskı çözümleri ile Salon 10.2, Stant H051’de yer alacak.

PLG Haber Nisan’a Kısa Not

Dünyanın önde gelen endüstri ticaret fuarlarından biri olan HANNOVER MESSE 17-21 Nisan tarihleri arasında Hannover Almanya’da gerçekleştirilecek.

Makine mühendisliği, elektrik mühendisliği, lojistik ve enerji sektörlerinin yanı sıra yazılım ve BT sektörlerinden yaklaşık 4.000 global firma, dijitalleştirilmiş, kaynakları verimli kullanan ve iklim nötr üretime dönüşümün nasıl başarılı olabileceğini sergileyecek. Yapay zeka & makine öğrenmesi,  karbon nötr üretim, enerji yönetimi, hidrojen & yakıt hücreleri, endüstri 4.0 ana konularının ele alınacağı Hannover Messe 2023’te firmalar karmaşık üretim süreçlerinin dijitalleştirilmesi ve otomasyonu, fabrikalara güç sağlamak için hidrojen kullanımı, karbon ayak izlerini kaydetmek ve azaltmak için yazılım kullanımı gibi alanlarda tecrübelerini paylaşacaklar.

Eklemeli imalat alanındaki en yeni teknoloji ve çözümler ise 14-17 No’lu Salonlarda ziyaret edilebilecek.

Kaynak: Hannover Messe