Yardım / İade ve Değişim

Almış olduğunuz ürünü kullanılmamış olması koşuluyla 14 gün içinde, faturanızın arkasındaki iade formunu doldurarak önce firmamıza bildirerek (0216) 471 8282 veya info@poligonmuhendislik.com) ardından ardından UPS Kargo ile karşı ödemeli olarak iade edebilirsiniz.

Tüketici Kanunu’ndaki, “Sebep Göstermeden Cayma Hakkı” maddesine göre, ürünü teslim aldığınız tarihten itibaren ilk on dört (14) iş günüdür.

İade talebiyle poligonmuhendislik.com’a gönderdiğiniz ürünlerin iade kargo masrafları firmamıza aittir. Siparişiniz ile birlikte gelen faturanın arka yüzünde, mesafeli satış sözleşmesi bulunan nüshasındaki iade formunu eksiksiz doldurarak, UPS Kargo ile aşağıdaki adrese “Karşı Ödemeli” olarak gönderebilirsiniz. Diğer kargo şirketleri ile gönderilen iade kargoları kabul edilmeyecektir. İade Adresi: Atatürk Mah. Gülay Sok. No:5 Ataşehir/İstanbul

İade nedeniyle poligonmuhendislik.com’a gönderdiğiniz ürünlerin satın aldığınız tarihteki fiyatları üzerinden iade tutarınız hesaplanmaktadır. Siparişinizi satın alırken kargo bedeli ödenmişse Kargo bedeli tarafınıza iade edilmez. Sadece geri gönderdiğiniz ürünlerin bedelinin iadesi hesabınıza gerçekleştirilir. Kargo bedava kampanyasıyla oluşturulan siparişlerin iptal/iadesi olursa ve kalan tutar kampanya şartını sağlamıyorsa iade edilecek ürün bedelinden kargo ücreti düşülür.  

Mağazalarımızdan faturanızı beyan ederek, kullanılmamış ürünlerinizin değişimini 14 gün içinde yapabilirsiniz. Mağazalarımızda para iadesi mümkün değildir.
Kampanyalı alınan ürünlerin iadesi ve değişimi mağazalarımızdan yapılmamaktadır.
İade işlemi için, ürünü iade koşullarına uygun olarak aşağıdaki adrese göndermeniz gerekmektedir. İade Adresi: Atatürk Mah. Gülay Sok. No:5 Ataşehir/İstanbul 

Eğer elden teslim edecekseniz Bursa ya da İstanbul ofislerimize teslim edebilirsiniz. Kargo ile iade adresi: Atatürk Mah. Gülay Sok. No:5 Ataşehir/İstanbul 

Ürünün iade şartlarına uygunluğu kontrol edildikten sonra poligonmuhendislik.com tarafınızdan kredi kartınıza ürün bedeli on (10) gün içerisinde iade edilir.
Faturanızda kargo bedeli varsa hesabınıza iade edilmez, sadece geri gönderdiğiniz ürünlerin bedelleri tarafınıza iade edilir.
Kredi kartına ürün iade bedeli bankanız tarafından yapılmaktadır. Bu sürede firmamızın tasarrufu bulunmamaktadır.

Her türlü ödemenizde, tarafımızdan bankanıza tüm tutar iade edilir. Ödemenizi taksitli olarak yaptığınızda, iadeniz her ay kartınıza, taksit tutarları kadar artı bakiye olarak yansıyacaktır. Yapılan iadenin kredi kartınıza her ay taksitli olarak yansıması tamamen bankaların süreç ve uygulamalarıyla ilgilidir. Konu hakkında detaylı bilgiyi bankanızdan alabilirsiniz. 

Satın alınan ürünün ayıplı olduğunun anlaşılması halinde, ürünü teslim aldığınız tarihten itibaren kırk beş (45) gün içerisinde iade edebilir veya değişim talebinde bulunabilirsiniz. Ürünler üretici firmaya incelemeye gönderilecek kullanımdan doğan bir kusur yoksa stoklarda bulunan ürün/ürünler değişimi yapılacaktır. Ürün/ürünlerin stoklarda olmaması durumunda ürün bedeli tarafınıza geri ödenecektir.

Her sipariş, faturasıyla birlikte kargoya verilir. Resmi faturanız, siparişinizin yer aldığı kolinin dışında, şeffaf plastik bir cep poşet içinde size ulaştırılır. Herhangi bir nedenden dolayı, faturanız siparişinizle birlikte gelmediyse, sitemiz üzerinden SİPARİŞ TAKİP sayfasından, ilgili siparişinize ait yasal faturaya ulaşabilirsiniz.

Sipariş tamamlanma aşamasından sonra firmamız müşteri hizmetleri ile (02164718282) görüşerek fatura işlemi tamamlanmadan iptal edebilirsiniz. Fatura işlemi tamamlandı ise iptal talepleriniz iade işlemleri aşamasına göre değerlendirilecektir.
 

www.poligonmuhendislik.com’den satın aldığınız ürünlerin sınırlı sayıda stoğu olmasından dolayı (renk, malzeme vb.) değişimi için önce tarafımızdan stok bilgisi almanız gerekmektedir. Stokta yoksa tarafımıza iade olarak gönderebilirsiniz. Veya dilerseniz ofislerimizden fatura/fiş ibraz etmek koşuluyla 14 gün içerisinde değişim yapabilirsiniz. (14 günü geçen ve fişi olmayan ürünlerde KESİNLİKLE DEĞİŞİM YAPILMAMAKTADIR. )