Poligon'da Kahve Sohbetleri

Poligon’da Kahve Sohbetlerinde 4. Konuğumuz Uzman Astrolog Hande Yurdumakan idi. Oldukça keyifli ve bilgilendirici bir astroloji sohbeti gerçekleştirdik. Hem burçların iş hayatına etkilerini hem de astrolojinin günümüzde geldiği noktayı konuştuk. Hande Hanım bizi çok heyecanlandıran konuklarımızdan biri oldu. 2021 Türkiye Astrolojisi hakkında konuştuk. 2021’in teknoloji ve dijital dönüşüm yılı olduğunun altını çizerken biz de teknoloji firması olma misyonumuzla gezegen hareketlerinden olumlu etkileneceğimiz bilgisini de kendisinden almış olduk.

Astrolojinin Evrimi

“Astroloji nedir?” sorusuyla başladığımız sohbette astrolojinin şimdilerde üniversitelerde seçmeli ders olarak anlatıldığının, gezegen etkilerinin kişisel doğum haritamızdaki konumlarına göre oldukça belirleyici olduğunun altını çizdik. Bundan 50 yıl öncesine kadar insanların geleceklerini öğrenmek istedikleri için fal gözüyle bakılan astrolojiye şimdilerde önemli anlaşmalara imza atmadan önce başvurulması gereken kadim bir öğreti olarak bakılıyor. Pandemiyle birlikte belirsizliğin artması, güvenli alanda kalma isteği, gezegen hareketlerine göre yapılan analizlerin karşılık bulması pek çok kişide astrolojiyle ilgili daha fazla bilgi edinme isteği de oluşturdu.

Kova Çağı şafağında olduğumuzun altını çizen Yurdumakan; Satürn ve Jüpiter’in 21 Aralık’ta kavuşumu, bilgi çağına geçişimiz önümüzdeki 10 yıla etki edeceğini de belirtiyor. Bu dönemde 2021 Türkiye Astrolojisi oldukça itibar kazanacak ve daha da güçlenecek. Biz uzun süredir pandemiyle boğuşurken geçmişe bakıldığında 1930’larda gezegen hareketlerinde Sars virüsü yaşandığı dönemde yine aynı gezegen kombinasyonları mevcuttu.

Astrolojinin Teknolojiyle İlişkisi

Astrolojinin teknolojiyi nasıl kullandığı konusuna gelince eskiden elle çizilen doğum haritaları şimdilerde programlarla kolaylıkla elde edilebiliyor. Yurdumakan; tamamen kendisinin fikri olan kişinin doğum haritasını HP 3D yazıcı ile yazdırarak teknoloji ile astrolojiyi oldukça anlamlı şekilde de harmanlıyor. Bununla birlikte ilerleyen dönemde AI (yapay zeka) marifetiyle yüzlerce hatta binlerce yıllık gezegen hareketlerini analiz ederek bize daha da spesifik bilgiler verme imkanı da sağlayacak.

Kova Çağına Yön Verenler...

Burçların bu yıl genel kariyer yolculuklarına bakacak olursak Kova, Terazi ve İkizler burcu için oldukça etki altında olacakları görülüyor. Ayrıca yükselen meslekler de her türlü teknoloji içerikli işler, tasarım, iç mimarlık olarak öne çıkıyor…

Astrolojiyle ilgili bir uzmandan danışmanlık almak isterseniz vermeniz gereken birkaç kişisel bilgi var. Bunlar; doğum gününüz, doğum saatiniz ve doğum yeriniz oluyor.

 

Sonuç olarak Covid-19 devam ederken bu belirsizlik sürecinde astrolojiye daha fazla yöneleceğiz gibi görünüyor.

www.poligonmuhendislik.com

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kahve Sohbetleri

Hande Yurdumakan

Poligon’da Kahve Sohbetleri Poligon’da Kahve Sohbetlerinde 4. Konuğumuz Uzman Astrolog...

Daha Fazla

Mete Mordağ

Poligon’da Kahve Sohbetleri Poligon’da Kahve Sohbetlerinde 3. Konuğumuz Mete Mordağ...

Daha Fazla