Değerli Okuyucumuz,

Rengarenk ve eşsiz kumaşlar, değerli metal mücevherler, göz alıcı tasarımlar… Bültenimizin yılın bu son sayısında şirketimizden ve sektörden haberlerin yanı sıra yılbaşı ruhuna uygun ışıl ışıl bir konuya; moda sektöründeki yenilikçi 3D uygulamalarına yer verdik.

2022’ye yavaş yavaş veda etmeye hazırlanırken; yerini sağlıklı, mutlu ve umutlu bir yıla bırakmasını diliyoruz.

Keyifli okumalar…

PLG Grup IT Ekibiyle de Farkını Ortaya Koymaya Devam Ediyor

Plg Grup Zoho
Zoho Türkiye Distribütörü Cloudyflex tarafından düzenlenen Zoho MeetUp etkinliği 2 Kasım Çarşamba
günü İstanbul’da Quick Tower Workinton ofisinde gerçekleştirildi.
 

Online iş uygulamaları sunan küresel bir bilişim hizmetleri şirketi olan Zoho, dünya çapında 35 milyonun üzerindeki kullanıcısına hem kişisel hem de işletmelere yönelik geniş alanlarda çözümler sunmakta. Zoho’ya eklenen TikTok, YouTube Shorts, Instagram Reels, Stories ve WhatsApp Business Entegrasyonu önde olmak üzere birçok yeni özelliği konuşulduğu etkinlikte Zoho ekosistemini uzun yıllardır kullanan müşteriler de deneyimlerini katılımcılara aktardı. 

PLG Grup olarak Zoho’yu kendi içinde ve dış destek almadan geliştiren ve kullanan başarılı firma örneği olarak katkıda bulunduğumuz etkinlikte Bilgi İşlem Müdürümüz Ayhan Yüce de sunumu ile yer aldı. Büyük ilgi gören sunumunda Yüce, Zoho’yu dijital dönüşüm sürecimizde nasıl kullandığımız, nasıl dış destek almadan geliştirdiğimiz ve sistemimize nasıl entegre ettiğimiz konularındaki deneyimlerini Zoho MeetUp katılımcıları ile paylaştı.

Stratasys J850™ TechStyle™ ile Hayal Gücünün Ötesi

aksesuar-Stratasys J850

Tasarım: Assa Ashuach

 

Stratasys geçtiğimiz günlerde duyurduğu yeni iş ortağı, İtalyan Overmach Additive ile moda sektöründe hayal gücünün ötesinde işlere imza atıyor.

Assa Ashuach imzalı bu Chamaeleon Origami çantası, Overmach Additive tarafından Stratasys J850 TechStyle 3D yazıcı kullanılarak üretildi. Dinamicamiko bitki bazlı deriden yapılmış bu clutch çanta, gökyüzündeki küçük bir takımyıldızını yansıtan ve origamiden ilham alan çarpıcı ve benzersiz bir tasarıma sahip.

3DFashion™ teknolojisi ile desteklenen Stratasys J850™ TechStyle™ 3D yazıcı ile moda tasarımcıları geleneksel yöntemlerle mümkün olmayan, doğrudan kumaşa, giysilere, ayakkabılara ve lüks aksesuarlara renkli ve çok malzemeli olarak basılabilen tasarımlar elde edebilmekte.

Stratasys J850™ 3D yazıcılar ile ilgili detaylı bilgi ve uzman desteği için bize ulaşın. 

Kaynak: OvermachStratasys

HP & Legor İş Birliği Lüks Mücevherat ve Aksesuar Endüstrisine Yeni Bir Yön Veriyor

yuzuk-hp

“Legor tarafından üretilen bu göz alıcı yüzük HP Metal JetSS 316L ile basılmıştır.”

 

Multi Jet Fusion teknolojisinin yaratıcısı HP’nin Metal Jet platformu ile yenilikçi kıymetli metal malzemelerin geliştirilmesine yönelik stratejik iş birliğini duyuran Legor Group SPA, 15-18 Kasım tarihleri arasında Frankfurt’ta düzenlenen Formnext’te Legor 3D Metal Hub’ı görücüye çıkardı.
Metal biliminde ve sınıfının en iyisi alaşımların, tozların ve kaplama çözümlerinin üretiminde dünya lideri olan Legor aynı zamanda HP’nin devrim niteliğindeki Metal Jet platformu ile kıymetli metal malzemelerle mücevher ve aksesuar üreten ilk firma olma özelliğine sahip.

Firmanın MJF teknolojisi ve eklemeli imalatın avantajlarını kullanarak ürettiği mücevher ve aksesuarlar Formnext 2022’de büyük ilgi ve beğeni topladı. 

 

HP Metal Jet platformu ve diğer HP 3D yazıcıları hakkında detaylı bilgi ve uzman desteği için bize ulaşın.
Kaynak: Legor, HP

PLG Haber Ocak’a Kısa Not

Ces Logo

Consumer Technology Association (CTA)® tarafından düzenlen, dünyanın en etkili teknoloji etkinliği CES için geri sayım başladı. Dünya çapında çığır açan teknolojik yenilik ve buluşların konuşulup sergilendiği bu dev etkinlik 5-8 Ocak tarihleri arasında Las Vegas’ta gerçekleştirilecek.

 

CES® 2023’ün konferans programında, yapay zeka ve robotik, çevre ve sürdürülebilirlik, metaverse ve oyunlar, dijital sağlık, araç teknolojisi ve gelişmiş mobilite, ev eğlence sistemleri ve yayıncılığı, akıllı ev ve yaşam tarzı ve daha pek çok alandaki gelişmeler yer almakta. Bu yılın yeni içeriği olarak “yaratıcı ekonomi, NFT’ler ve Web3” konusu göze çarpmakta.

171 ülkeden 2.200 firmanın yer alacağı fuar alanında, Türkiye’den TOGG ikinci kez ülkemizi temsil edecek. Geçtiğimiz Ocak ayında ilk defa katıldığı etkinlikte büyük ilgi gören TOGG, bu kez banttan inen ilk C-SUV modelini vitrine çıkaracak.

Kaynak: CES®