Skip to content

HP 3D Printer – HP 3 Boyutlu Yazıcı

HP 3D Printer - HP 3 Boyutlu Yazıcı

HP 3D Printer Multi Jet Fusion 3200 ve 4200 modelleriyle piyasaya giriş yaparken son çıkardığı HP Multi Jet Fusion 500/300 serisi renkli 3D printer modelleriyle HP 3 Boyutlu Yazıcı son günlerin en sevilen konularından biri haline geldi.Elbette böyle bir girişimin çok ciddi bir alt yapısı olmalı ve zaten öyle. HP konuyla ilgili olarak çok iddialı gelişmelerden bahsediyor.

3MF Konsorsiyum

Birçok firmanın bir araya gelerek oluşturduğu 3MF Consortium ile yepyeni bir dosya formatı olan .3mf doğdu. 3MF Consortium‘a öncülük eden HP, bu teknolojiyle 3 boyutlu baskının tüm potansiyelini ortaya çıkarıyor. Özetle; bu dosya formatı her bir vokselin bilgisini içerisinde barındırabiliyor ve voksellere müdahale için imkan tanıyor. Bunun ne demek olduğunu anlayabilmek için voksel ve katkı maddeleri (agent) hakkında bilgi sahibi olmamız gerekir.

Voksel Nedir?

3D yazdırmada bir voksel, hacimli bir piksel gibi üç boyutlu bir alandaki normal bir ızgarada bir değeri temsil eder. Her voksel, istenen özelliklere sahip bir ürünü esas olarak hayata taşıyacak hacimsel bilgiler içerir.

Katkı Maddeleri (Agent)

HP’nin geliştirdiği ve geliştirmeye devam ettiği katkı maddeleri voksellere uygulanarak onların şeffaf, renkli, sert, yumuşak, esnek vb. özelliklere sahip olmasını sağlıyor. Bu sayede yakın bir gelecekte her bir voksele ayrı özellikler verebiliriz. Bu durumda bir parçanın yarısını esnek diğer yarısını sert yapmak artık mümkün olabiliyor. MJF (Multi Jet Fusion) teknolojisinin nasıl çalıştığının detayları için bağlantıyı takip ediniz.

Açık Platform

HP’nin benzersiz Açık Platform yaklaşımı, daha geniş bir uygulamaya hitap etmek, malzeme maliyetlerini düşürmek, performans iyileştirmelerini artırmak ve belirli endüstri ihtiyaçlarını karşılayan parça özelliklerine yeni olanaklar yaratmak için yeni materyallerin ve yazılımların kullanıma sunulmasını genişleterek 3D baskının yaygınlaşmasını teşvik ediyor. Malzemeler hakkında detaylı bilgi almak için bağlantıyı takip edebilirsiniz.

HP 3 Boyutlu Yazıcı Modelleri ile Hızlı Prototiplemeyi Yeniden Keşfedeceksiniz

HP Jet fusion 500 3d printer

HP Jet Fusion 3D 500/300 3 Boyutlu Yazıcı

Voksel kontrollü olarak fonksiyonel parçaları tam renkli olarak üretin

hp jet fusion 3d 4200 4210

HP Multi Jet Fusion 3D 4200/4210 3 Boyutlu Yazıcı

10 kat daha hızlı, kaliteli çıktıyı daha uygun fiyatlara üretin

Jet Fusion 5200 3D Printer

HP Jet Fusion 3D 5200/5210 3 Boyutlu Yazıcı

10 kat daha hızlı, kaliteli çıktıyı daha uygun fiyatlara üretin