Skip to content
 PLG HABER

Değerli Okuyucumuz,

Yaz aylarını geride bırakırken yepyeni bir aya adım atıyoruz. Geçtiğimiz günlerde yaşanan gelişmeleri ağustos sayımızda sizler için derledik. Ayrıca bu sayımızda günümüzde oldukça popüler hale gelen E-Spor ve gelişen teknolojinin etkileşimini de yorumladık. Bununla birlikte yoğun talep üzerine Kahve Sohbetleri’ni YouTube kanalımızda videolu formata geçirdik. İlk konuğumuz Arçelik Grup Endüstriyel Tasarım Direktörü Serdal Korkut Avcı oldu. Videoya buradan ulaşabilirsiniz. 

Keyifli Okumalar.

Oyunlar ve Teknoloji

Oyunlar ve Teknoloji; günümüzde en fazla konuşulan konular arasında. Yetişkinlere göre her ne kadar bilgisayar oyunları kişisel gelişime fayda sağlamayan ürünler olarak görülse de oyun otoriteleri strateji geliştirme konusunda faydalı olduğunu savunuyor.

Günümüzde internette popüler hale gelen oyunların oyuncu kitlelerine baktığımızda; onların gerçekten yetişkin olduklarını anlıyoruz. Yoksa bilgisayar oyunları artık çocuklar için değil mi? Devamı…

17-20 Ağustos’ta IDEF’teydik…

Yurt içi ve yurt dışından birçok katılımcının yer aldığı Uluslararası Savunma Sanayi Fuarı 17-20 Ağustos tarihleri arasında Tüyap’ta gerçekleşti. Poligon Mühendislik olarak biz de 5. Salon 524B numaralı standımızda ziyaretçileri ağırlayıp 3B teknolojilerle ilgili konuştuk. Standımızda yer alan Zortrax M300PInkspire 3B yazıcılar ile ScanTECH 3B tarayıcı cihazlar, standımıza gelen ziyaretçiler tarafından deneyimlendi. Ayrıca ziyaretçiler en yeni 3B teknolojilerden olan HP Multijetfusion teknolojisine ait mükemmel ayrıntıda, renkli 3B baskı ürünleri de yakından inceleme fırsatı buldular.

İnsanların ne satın alacaklarına nasıl karar verdiği, satın alma yolculuğunun "karmaşık dünyasında" saklı

Google verilerine göre kişilerin karar verme mekanizması oldukça kompleks bir yapı olmakla birlikte gün geçtikçe daha da karmaşık bir hal alıyor. Peki bu durumda satın alma kararını nasıl veriyoruz? Asıl tetikleyiciler ne? Bu sürecin doğrusal olmadığını biliyoruz. Kişiden kişiye değişen karmaşık bir temas noktaları ağı var.

O kadar açık olmayan bir yanı ise, alışveriş yapanların bu yolculukta keşfettikleri tüm bilgileri ve seçenekleri kendi içlerinde nasıl bir süreçten geçirdikleri. Google araştırmasında asıl hedef, sürecin kişilerin sonuçta ne satın almaya karar verdiğini nasıl etkilediği.

Satın Alma Kararı Sürecine Davranış Bilimleri İlkelerini Uygulama

Davranış mimarlarıyla ortak yürütülen çalışmada insanların bu büyük ölçekle ve karmaşıklıkla başa çıkmak için psikolojilerinin derinliklerinde kodlanmış bilişsel ağırlıklandırmaları kullandığı araştırma sonucunda tespit edilen bulgu olmuş.

"Karmaşık dünyada" Neler Oluyor? İki Zihin Modu

Araştırma yoluyla, güncellenmiş bir karar verme modelinin şekillenmesiyle bu modelin merkezinde de  karmaşık bir dünya var. Bu, tetikleyiciler ile satın alma arasındaki karmaşık bir alan ve müşteriler burada kazanılıyor ya da kaybediliyor.

İnsanlar bir kategorideki ürün ve markalar hakkında bilgi arıyor ve ardından tüm seçeneklere ağırlık atıyor. Arama motorları, sosyal medya ve yorum siteleri gibi çok geniş bir yelpazedeki online kaynaklarda kişinin yaptığı her şey bu iki zihin modundan birinde sınıflandırılabilir.

İnsanlar keşif ve değerlendirme olarak adlandırılan bu ikiz modlar arasında gidip geliyor ve satın alma kararını vermek için bu döngüyü ihtiyaç duydukları kadar tekrarlıyor.

Satın Alma Kararını Etkileyen 6 Ağırlıklandırma

PLG Haber Eylül’e kısa not

3D yazıcı satın almak için 5 temel kuralı içeren işinizi oldukça kolaylaştıracak bir içeriği paylaşmak isteriz. 3D baskı pazarında bulunan farklı seçenekler arasında en iyi seçimi nasıl yapacağınıza dair detaylara aşağıdan ulaşabilirsiniz. 

 Kaynak:Zortrax

✅ İhtiyaçlar ve beklentiler

✅ Güvenilirlik

✅ Müşteri desteği ve servisi

✅  3D baskı ekosistemi

✅ Yedek parça tedariği

Sosyal Medya HEsapları