Değerli Okuyucumuz,

2023 yılının bu ilk sayısında PLG Grup olarak bu ay gerçekleştirdiğimiz Kick-Off toplantımızdan renkli karelere, FDM teknolojisinin lideri partnerimiz Stratasys’in Peugeot Inception Concept modeline attığı şık ve devrim niteliğindeki imzaya, MJF devi partnerimiz HP’nin aldığı büyük ödüle ve önümüzdeki ay New York’ta gerçekleştirilecek sektörün en önemli buluşmalarından birine yer verdik.

Keyifli okumalar…

PLG Grup Kick-Off 2023

ekip-foto-poligon
PLG Grup olarak, gelenekselleşmiş Kick-Off değerlendirme toplantımızı 7-8 Ocak hafta sonu Bolu Gazelle Resort & Spa Otel’de gerçekleştirdik. 
 
Bizim için güzel geçen 2022’deki iş süreçlerimizi, sektörel ve ekonomik gelişmeler ile hedeflerimizi değerlendirip 2023 için belirlediğimiz vizyonu, hedefleri ve hep birlikte başarıya ulaşmanın kilit noktalarını konuştuk. Terfi alan arkadaşlarımızın gurur ve mutluluğuna ortak olduk. 
 
Şirketimiz için geleneksel bir hale gelen Kick-Off toplantılarımıza bir yenisini daha ekleyerek, keyifli bir gala gecesi ile güzel anılar biriktirdik.
 

Bir sonraki Kick-Off toplantımızda daha büyük bir aile olarak tekrar buluşmak üzere…

Etkinliğimizden Kareler

plg-grup-poster

Peugeot Inception Concept'te Stratasys İmzası

Peugeot gelecek vizyonuyla otomobil endüstrisinde yeni bir sayfa açarken Stratasys 3DFashion teknolojisinden de destek alıyor.

Araba

Peugeot’un geçtiğimiz günlerde otomobil tutkunlarının beğenisine sunduğu, dinamik yeni teknolojilerle donatılmış Peugeot Inception Concept, kedigillerin çekici tavrını yücelten dış, devrim niteliğindeki iç tasarımı ve rakipsiz sürüş hissi vaadi ile sektörde yeni bir çağın habercisi olarak öne çıkıyor. Tasarımı Peugeot Tasarım Direktörü Matthias Hossann liderliğinde yürütülen ve adını Latincede “başlangıç” anlamına gelen “inceptio” kelimesinden alan Peugeot Inception Concept; Cazibe, Duygu ve Mükemmellik değerlerini barındıran iddialı manifestosu ile markanın büyük değişimini ve aynı zamanda geleceğin elektrikli araçlarına yönelik vizyonunu somutlaştırıyor.

“PEUGEOT değişiyor, ancak PEUGEOT INCEPTION CONCEPT, açık bir şekilde bir PEUGEOT olmaya devam ediyor. Markamızın zamansız kedigil çekiciliğini temsil ediyor ve otomobilin geleceği ve hissettirdiği duygular konusunda ne kadar iyimser olduğumuzu gösteriyor. Parlak ve ışık dolu PEUGEOT INCEPTION CONCEPT, sürüş deneyiminin mekânsal deneyimini yeniden keşfederken aynı zamanda PEUGEOT’un karbon ayak izini 2030 yılına kadar %50’den fazla azaltmanın ardındaki bazı düşüncelerimizi gösteriyor. Markanın dönüşümü, yarının PEUGEOT’sunun tasarımı, üretimi ve yaşamının tüm yönleriyle ilgilidir. Tasarım bu dönüşümün ayrılmaz bir parçasıdır.

Verbatim Matthias Hossann, PEUGEOT Tasarım Direktörü

Kadife 3D Baskıyla Buluşuyor

Dıştan içe tüm malzemelerde Cazibe, Duygu ve Mükemmellik kavramlarıyla tasarlanıp üretilen otomobil; iç mekân  tasarımındaki yenilikçilik ve öncülükle de öne çıkmakta.

Aracın koltukları ve zemini, cam kapsülün yaydığı ışık oyununu sağlamak için çok metalik bir parlaklığa sahip, %100 geri dönüştürülmüş polyesterden oluşan çok özel bir kadife ile kaplı. Bu kadife döşeme koltuk duruşlarının sunduğu yeni görüş alanı ve net yol görüşünü tamamlamak için zemine doğru uzanmakta. Koltuklar ile zemin arasındaki sürekliliği sağlayan yer paspasları ise sürdürülebilir kadifeden yapılmış ve Stratasys 3DFashion™ teknolojisi kullanılarak doğrudan kumaşa, 3 boyutlu olarak basılmıştır. Bu devrim niteliğindeki esnek ve %100 geri dönüştürülebilir tekstil üzerindeki 3D baskı Stratasys iş birliği ile üretilmekte.

Araba İc Dizayn
Araba Arka
Araba Kusbakısı
Moda endüstrisinde devrim yaratan güçlü bir 3D baskı teknolojisi olan 3DFashion™, giysiler, ayakkabılar ve lüks aksesuarlar üzerinde muhteşem tasarımların ve fantastik optik illüzyon efektlerinin yaratılmasını sağlayan tam renkli ve net baskıda, doğrudan tekstile baskıya olanak tanımakta.

Stratasys J850™ 3D yazıcılar ve Stratasys 3DFashion™ teknolojisi ile ilgili detaylı bilgi ve uzman desteği için bize ulaşın.

Kaynak: Stellantis, Stratasys

HP Jet Fusion 5200 Serisine Büyük Ödül

Hp Odul

Sektörün en prestijli ödüllerinden olan 3D Printing Industry Ödülleri 13 Aralık 2022’de yapılan online etkinlik ile sahiplerini buldu.

2022 3D Printing Industry ödüllerinde; distribütörü olduğumuz HP markasının Jet Fusion 5200 Serisi ile, polimerler alanında “Yılın 3D Yazıcısı (Polimerler)” ödülüne layık görüldüğünü paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz.

Her yıl 3D sektörüne değer katan seçkin bireyleri, kuruluşları ve uygulamaları öne çıkarmak ve desteklemek amacıyla dağıtılmakta olan 2022 3D Printing Industry Ödüllerinde kazananları kısa listeye verilen 150.000’in üzerindeki oy belirledi.

Online gerçekleştirilen törende ödülü HP adına kabul eden HP 3D Polimerler Global Başkanı François Minec yaptığı konuşmada: “HP Jet Fusion 5200 ürünümüzün polimerler alanında Yılın 3D Yazıcısı olarak değerlendiren 3DPI’ye ve seçmenlerine çok teşekkür ederiz! Bu ödül, MJF teknolojisi ile üretilen 170 Milyon 3D baskılı parça kilometre taşımızı açıkladığımız bir zamanda geldi, bu yüzden bundan daha fazla gurur duyamazdık. Dünyanın dört bir yanındaki müşterilerimizin üretimlerini ölçeklendirmelerine yardımcı olacak en iyi sistemleri oluşturmak için her gün tüm gücümüzle çalışıyoruz. Elbette bu, bizi sürekli yenilik yapmaya iten sektördeki diğer tüm oyuncular olmadan olmazdı ve birlikte sektörü daha da ileriye taşıyoruz. 3D baskının dünyayı değiştirdiğine inanıyoruz ve bu sektörde çalışmaktan daha fazla gurur duyamayız” dedi.

Hp Printer

Ödüllü ürünümüz; HP Jet Fusion 5200 Serisini incelemek ve firmanıza katabileceği değer hakkında detaylı bilgi ve uzman desteği için bize ulaşın.

Kaynak:  3DPrintingIndustry,

PLG Haber Şubat’a Kısa Not

Plg Subat Kısa Not

Bu yıl 6.’sı düzenlenen Additive Manufacturing Stratagies 2023, 7-9 Şubat tarihleri arasında New York, ABD’de gerçekleştirilecek. Dünyanın her yerinden eklemeli imalat paydaşlarını bir araya getiren bu önemli etkinlikte; 103 firmanın katılım gösterdiği fuar alanının yanı sıra hızla büyüyen eklemeli imalat dünyasındaki en kritik 9 konunun derinlemesine tartışılacağı paneller ve açılış konuşmaları da yer alacak.