Bisiklet Kaskı'nı Yeniden İcat Ediyor | HP JET FUSİON 3D

Syncro Bisiklet kaskı, deneyimlerini paylaşan scripto, 2009 yılında bir üretim teknolojisi olan 3D baskı fikriyle kurulmuş, ve hala günümüze kadar devam eden bir 3D baskı şirketidir. Bu şirkette geliştirilmiş olan bisiklet kaskı, geliştirilmeye devam edilmektedir.

Bu projede Bisiklet Kaskı Hp JET FUSİON 3D baskısıyla yeniden keşfediliyor.

Bir yalıtım malzemesi olan polyester köpük ile ilgili bir sorun olduğunu fark ettiler ve bunun üzerine mühendisler; parçalarda terleme olduğunu yaptıkları gözlem sonucu bulmuşlardır, bu nedenle açık yapılara sahip olarak bisiklet kaskı içerisindeki yalıtım parçasını çıkarmak gerektiğini tespit ediyorlar. Alınan hava akışının soğuk tutulmasına izin vermek gerektiği ortaya çıkarıyorlar. İşte bu aşamada HP 3D Printer (3 Boyutlu Yazıcı), üretim ile ilgili tüm ayrıntıları başarabilecek bir alt yapı ve güven sağlıyor.

İnsanların ihtiyaç duyduğu şeylerin farklı şeyler olabileceğinin farkına varıp kişiselleştirilmiş ürünlerin son kullanıcıya kısa süre içerisinde sunulması önemlidir. Önce bir tasarım yapın onu gözden geçirdikten ve tüm testleri yaptıktan sonra son kullanıcı için yazdırın.

Sonuç olarak teknolojinin günümüze geldiği noktada her türlü zorluğun üstesinden gelinebileceğinin farkına varmış olduk. Yenilikçiliğin bizi bıraktığı her yere gitmek için kolay yol aramıyoruz.

Syncro Bisiklet ile İlgili Yazılar