Abluka Elektronik Yazılım ve Uzay Teknoloji A.Ş.

Case Study

Geçtiğimiz günlerde Abluka Teknoloji ile  gerçekleştirdiğimiz görüşmede  uzun süredir iş süreçlerine entegre olan Zortrax M200 hakkında konuştuk.

ABLUKA ELEKTRONİK YAZILIM VE UZAY TEKNOLOJİ A.Ş.’nin Kayseri Erciyes Teknopark’ta  Ar-Ge firması olarak çalışmaktadır. Başta aydınlatma ürünleri, elektronik ürünler, metal sanayi ve yazılımlar olmak üzere, ulusal ve uluslararası pazarlara yönelik faaliyet gösteren, Türkiye’ de teknoloji üretimine destek sağlayan  Ar-Ge kuruluşlarından biri olarak öne çıkıyor.

Sürdürülebilirliği iş akışlarının merkezine alan  Abluka Teknoloji; enerji tüketimi yüksek ve sağlıklı olmayan klasik aydınlatma armatürler yerine uzun ömürlü, enerji tasarrufu yüksek katma değerli ürünler üretmektedir.

 

“Yaklaşık 5 yıldır Zortrax FDM teknolojisini kullanıyoruz.”

ABLUKA Elektronik Yazılım ve Uzay Teknoloji A.Ş / ARGE

Abluka Elektronik Yazılım ve Uzay Teknoloji

Zortrax M200’ü yaklaşık 5 yıldır kullanmakla birlikte üretimlere ait kesitleri görmek  için FDM teknolojisinden yararlanıyoruz. Zortrax; lineer lambaların prototiplenmesinde önemli rol oynuyor.

Kalıplamadan önceki süreçte Zortrax’tan çıktı alınıyor ve bu sayede kalıp revizyonundan tasarruf sağlanıyor. Ürünün birden fazla versiyonda parçasının üretilmesi maliyet optimizasyonu açısından oldukça faydalı oluyor. Böylelikle  Abluka Teknoloji AŞ. 3B baskı teknolojisini kullanmadan önceki üretim proseslerine göre aydınlatma alanında zamandan %80, maliyetten de yaklaşık %90  oranında tasarruf elde ediyor.

Lineer Sıva Altı Grubu-ALICE

Abluka Elektronik Yazılım ve Uzay Teknoloji
Abluka Elektronik Yazılım ve Uzay Teknoloji

Lineer Sarkıt Grubu- HARE

 “Zortrax kullanmaya başladıktan sonra tasarımı yapılmış ürünün %95 oranında kalıp yaptırmadan görsellik ve işlevsellik kontrollerini yapabiliyoruz. Bu işlemi kalıp yaptırmadan, Zortrax ile kolaylıkla kendi bünyemizde üretebiliyoruz. Böylelikle; üretilen kalıp %100 istenilen ürün olarak çıkabiliyor.”

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir